Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

DNI OTWARTE OGNISKA

Od 30 maja 2016 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbywają się

po raz pierwszy „DNI OTWARTE”.

Zapraszamy do naszej placówki przez cały tydzień na różne zajęcia,

które proponuje Ognisko.

 

 

Obchody "Dni Otwartych" rozpoczęły się tanecznym krokiem w RCK „FENIKS”. Pani Ania Skomorowska zaproponowała zaproszonym gościom taniec towarzyski.


 

We wtorek, 31 maja, w siedzibie OPP czekało na wszystkich wiele atrakcji. Te osoby, które nas odwiedziły, miały szansę rozwinąć horyzonty wiedzy  informatycznej, podszkolić się z języka angielskiego, odnaleźć w sobie talent plastyczny!!! Animatorzy zapraszali również na kompleks boisk "Orlik 2012", gdzie można było wziąć udział w grach i zabawach rekreacyjno- sportowych!!!

 

 

Środa 1 czerwca 

 

Po południu   na naszym boisku miał odbyć się  „Dzień Dziecka” na sportowo.  /warunki pogodowe nie pozwoliły na przeprowadzenie zajęć/

 

Impreza z okazji „Dnia Dziecka” na kompleksie boisk „Orlik 2012” przy ulicy Mickiewicza odbyła się tydzień później we wtorek 7 czerwca. Wychowankowie Ogniska wraz z podopiecznymi świetlicy "Tacy Sami" podjęli sportową rywalizację. Czas spędzony na radosnym współzawodnictwie dzieci z klubów OPP z osobami reprezentującymi świetlicę „Tacy Sami” okazał się wartościowy dla wszystkich uczestników zmagań. Uczestnicy zawodów rzucali do celu, chodzili po równoważni, biegali, bawili się piłką. Cieszyli się zarówno zwycięzcy jak i pokonani, gdyż ideą tego spotkania była wesoła zabawa i możliwość integracji. 

 Równolegle w Szkole Podstawowej nr 1 na małej sali gimnastycznej pani Aleksandra Wolner przeprowadziła otwarte zajęcia taneczne. Do grupy pani Oli należą dziewczynki prezentujące szybkie i energiczne nowoczesne tańce. 

Oj, działo się, działo!

 

2 czerwca, w czwartek, o godzinie 10.00 „Ogniskowe Iskierki” z Klubów Malucha wzięły udział w I Mini-Olimpiadzie Sportowej. Uczestników spartakiady zaszczyciła swoją obecnością Burmistrz Miasta pani Kornelia Newy. Wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu zmagań sportowych i razem z wychowankiem Klubu Malucha zapaliła znicz olimpijski. Wiele atrakcji czekało na nasze maluchy. Biegały, skakały i wesoło podskakiwały. Razem z mamusiami brały udział            w różnych konkurencjach sportowych zaproponowanych przez pana Pawła Styrnola. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Najmłodsi pokazali, że siła tkwi nie we wzroście i wieku, ale w chęci do sportowej rywalizacji, gdyż duch walki nigdy naszych maluszków nie opuszcza.

 

 

Popołudnie również było bardzo ciekawie. Zaprosiliśmy dzieci, młodzież                i rodziców do odwiedzenia osiedlowych klubów. Klub „Orlik” przy ulicy Plebiscytowej 48 prezentował atrakcyjne zajęcia plastyczne, ale nie tylko.           W Klubie „Bielik” na osiedlu Orłowiec 55 rozbrzmiewała muzyka, a dzieci nauczyły się wielu zabaw ruchowych.

 

A może chcesz zostać naszym wychowankiem?

 

Zespoły taneczne zachwycały dziś  pokazami tanecznymi w  SP nr 1.

 

 

Piątek to dzień muzyczny. Pan Stefan Drożdżok zaprosił odwiedzających na prezentacje zespołów muzycznych. 

 

Od rana nasze boiska tętniły życiem. Animatorzy zaprosli sportowców i sympatyków na „TURNIEJ KLAS”. Młodzież rozegrała mecz piłki nożnej. Impreza odbyła się na kompleksie boisk „ORLIK 2012”  przy Kochanowskiego 23.

 

Sobota w OPP to był dzień pełen wrażeń i atrakcji. Zabawa w tym dniu trwała najdłużej! Rozpoczęliśmy radosnymi pląsami i ćwiczeniami ruchowymi oraz warsztatami plastycznymi już o 10.00 na parkingu OPP przy ulicy Mickiewicza 33. Festyn przeznaczony był dla najmłodszych mieszkańców Rydułtów i ich rodziców. 

 

Na odwiedzających nas gości czekała ciekawa wystawa fotograficzna, prezentująca pracę nauczycieli i animatorów Ogniska. Można było także zobaczyć wystawę prac plastycznych wychowanków.

 


 

Na boisku przy siedzibie OPP rozegrały się turnieje:

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Orłowiec”.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Orłowiec”.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy.

 

O godzinie 16.00 zabawa przeniesie się na Rydułtowską Fikołkownię „RAFA”. Tutaj zapraszamyz okazji Dnia Dziecka na festyn rodzinny   „W cyrkowym świecie”. Organizatorzy: Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Orłowiec” zapewnią wszystkim gościom wiele atrakcji: malowanie buzi, włosów, baloniki zwierzątka, bańki mydlane, smerfoteka.

Czas umilą wszystkim występy wychowanków OPP i uczniów Gimnazjum nr 1.

 

 

Po festynie zapraszamy znowu do Ogniska na turniej FIFY i wiele planszowych gier familijnych.


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.