Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

DNI OTWARTE OGNISKA

 

Podczas "DNI OTWARTCH 2019" w Ognisku Pracy Pozaszkolnej bardzo wiele się działo. Rozpoczęliśmy "DNI OTWARTE" 01 czerwca festynem z okazji DNIA DZIECKA. Każdy już chyba wie, że na festynach na RAFIE zawsze się wiele dzieje, ale pierwszego czerwca działo się najwięcej. Swoje występy zaprezentowali wychowankowie Ogniska. Rozstrzygnęliśmy konkursy organizowane w naszej placówce, a na każde dziecko czekało wiele atrakcji takich jak malowanie twarzy, konkurs plastyczny z nagrodami, gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu animacyjnego, rozgrywki w mini golfa, kolorowe baloniki, w powietrzu unosiły się bańki mydlane. Po występach naszych wychowanków na scenie pojawił się teatrzyk "TRIP" z programem po śląsku dla rydułtowskich bajtli. Dzieciaki            z pomocą animatorów mogli uszyć dla siebie poduszkę w kształcie "rydułtowskich familoków". Samorząd Wychowanków zajął się podczas festynu promocją placówki rozdawał wcześniej przygotowane ulotki, gadżety z logiem Ogniska         i mini plakaty informujące o "DNIACH OTWARTYCH".


03 czerwca w ramach "DNI OTWARTYCH" odbyły się zajęcia w klubie "Orlik". Pani Joanna Adamczyk zaprosiła wychowanków klubu do gier i zabaw w języku angielskim. Wychowankowie świetnie bawią się językiem. Przez zabawę, ciekawe łamigłówki nauka języka obcego staje cię trochę łatwiejsza.  

We wtorek 04 czerwca w siedzibie OPP czekało na wszystkich wiele atrakcji. Te osoby, które nas odwiedziły, miały szansę rozwinąć horyzonty wiedzy informatycznej, podszkolić się z języka angielskiego, odnaleźć w sobie talent plastyczny!!! Animator pan Grzegorz Pochcioł zaprosił  młodzież  na kompleks boisk "Orlik 2012" przy ulicy Mickiewicza, gdzie można było wziąć udział w grach   i zabawach rekreacyjno- sportowych!

 

 

5 czerwca w budynku OPP było bardzo gwarno i rozbrzmiewała muzyka. Środa to był w naszej placówce dzień muzyczny. Zajęcia pana Stefana Drożdzoka cieszyły się wielką popularnością. Zajęcia gitarowe budzą  wielkie zainteresowanie wśród wychowanków.  

 

Równolegle w Szkole Podstawowej nr 1 na małej sali gimnastycznej pani Aleksandra Wolner przeprowadziła otwarte zajęcia taneczne. Do grupy pani Oli należą dziewczynki prezentujące szybkie i energiczne nowoczesne tańce. 

Oj, działo się, działo!

 

6 czerwca, w czwartek, o godzinie 10.00 „Ogniskowe Iskierki” z Klubów Malucha wzięły udział w Mini Olimpiadzie Sportowej. Uczestników spartakiady zaszczyciła swoją obecnością wice Burmistrz Miasta pani Mariola Bolisęga. Wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu zmagań sportowych. Życzyła maluchom jak i ich rodzicom radosnej i bezpiecznej zabawy.  Pan trener Paweł Styrnol razem z wychowankiem klubu malucha zapalił znicz olimpijski. W tle rozbrzmiewała melodia Chariots of Fire ( Rydwany Ognia ) -Vangelis.

Wiele atrakcji czekało na nasze maluchy. Biegały, skakały i wesoło podskakiwały. Razem z mamusiami lub z tatusiami brali udział w różnych konkurencjach sportowych zaproponowanych przez pana Pawła Styrnola. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Najmłodsi pokazali, że siła tkwi nie we wzroście i wieku, ale w chęci do sportowej rywalizacji, gdyż duch walki nigdy naszych maluszków nie opuszcza.

 

W czwartek w godzinach popołudnowych odbyła się W RCK uroczysta gala podsumuwująca cały rok szkolny 2018/2019. Podczas tej imprezy- "NAJLEPSI Z OPP" Dyrektor Ogniska pani Bożena Wójcicka z całego serca podziękowała Rodzicom, nauczycielom Ogniska i wyróżnionym wychowankom. Najlepszych wychowanków nagrodziliśmy pamiątkowymi medalami.  Podczas rozdania medali mogliśmy również zobaczyć występy młodzieży Ogniska oraz film przygotowany przez wychowanków koła komputerowego. W Ognisku Pracy Pozaszkolnej naprawdę wiele się dzieje. Wychowankowie zdobywają wiele sukcesów, ale również rozwijają swoje talenty i zainteresowania, jak i również dobrze się bawią.

 

A może chcesz zostać naszym wychowankiem?

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.