Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

282 Ogłoszenia
Super User  

OD 1 GRUDNIA DO 29 LUTEGO

BOISKO BEZ ANIMATORA

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU WEJŚCIE W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH.

KONTAKT Z KONSERWATOREM - 500 560 038.

Numery kontaktowe do animatorów sportu i rekreacji:

510 604 225 animator sportu - Orlik przy ul. Kochanowskiego

 

500 560 038 animator sportu - Orlik przy ul. Mickiewicza

 

 
DNI OTWARTE OGNISKA
kasia  

 

Podczas "DNI OTWARTCH 2019" w Ognisku Pracy Pozaszkolnej bardzo wiele się działo. Rozpoczęliśmy "DNI OTWARTE" 01 czerwca festynem z okazji DNIA DZIECKA. Każdy już chyba wie, że na festynach na RAFIE zawsze się wiele dzieje, ale pierwszego czerwca działo się najwięcej. Swoje występy zaprezentowali wychowankowie Ogniska. Rozstrzygnęliśmy konkursy organizowane w naszej placówce, a na każde dziecko czekało wiele atrakcji takich jak malowanie twarzy, konkurs plastyczny z nagrodami, gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu animacyjnego, rozgrywki w mini golfa, kolorowe baloniki, w powietrzu unosiły się bańki mydlane. Po występach naszych wychowanków na scenie pojawił się teatrzyk "TRIP" z programem po śląsku dla rydułtowskich bajtli. Dzieciaki            z pomocą animatorów mogli uszyć dla siebie poduszkę w kształcie "rydułtowskich familoków". Samorząd Wychowanków zajął się podczas festynu promocją placówki rozdawał wcześniej przygotowane ulotki, gadżety z logiem Ogniska         i mini plakaty informujące o "DNIACH OTWARTYCH".


03 czerwca w ramach "DNI OTWARTYCH" odbyły się zajęcia w klubie "Orlik". Pani Joanna Adamczyk zaprosiła wychowanków klubu do gier i zabaw w języku angielskim. Wychowankowie świetnie bawią się językiem. Przez zabawę, ciekawe łamigłówki nauka języka obcego staje cię trochę łatwiejsza.  

We wtorek 04 czerwca w siedzibie OPP czekało na wszystkich wiele atrakcji. Te osoby, które nas odwiedziły, miały szansę rozwinąć horyzonty wiedzy informatycznej, podszkolić się z języka angielskiego, odnaleźć w sobie talent plastyczny!!! Animator pan Grzegorz Pochcioł zaprosił  młodzież  na kompleks boisk "Orlik 2012" przy ulicy Mickiewicza, gdzie można było wziąć udział w grach   i zabawach rekreacyjno- sportowych!

 

 

5 czerwca w budynku OPP było bardzo gwarno i rozbrzmiewała muzyka. Środa to był w naszej placówce dzień muzyczny. Zajęcia pana Stefana Drożdzoka cieszyły się wielką popularnością. Zajęcia gitarowe budzą  wielkie zainteresowanie wśród wychowanków.  

 

Równolegle w Szkole Podstawowej nr 1 na małej sali gimnastycznej pani Aleksandra Wolner przeprowadziła otwarte zajęcia taneczne. Do grupy pani Oli należą dziewczynki prezentujące szybkie i energiczne nowoczesne tańce. 

Oj, działo się, działo!

 

6 czerwca, w czwartek, o godzinie 10.00 „Ogniskowe Iskierki” z Klubów Malucha wzięły udział w Mini Olimpiadzie Sportowej. Uczestników spartakiady zaszczyciła swoją obecnością wice Burmistrz Miasta pani Mariola Bolisęga. Wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu zmagań sportowych. Życzyła maluchom jak i ich rodzicom radosnej i bezpiecznej zabawy.  Pan trener Paweł Styrnol razem z wychowankiem klubu malucha zapalił znicz olimpijski. W tle rozbrzmiewała melodia Chariots of Fire ( Rydwany Ognia ) -Vangelis.

Wiele atrakcji czekało na nasze maluchy. Biegały, skakały i wesoło podskakiwały. Razem z mamusiami lub z tatusiami brali udział w różnych konkurencjach sportowych zaproponowanych przez pana Pawła Styrnola. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Najmłodsi pokazali, że siła tkwi nie we wzroście i wieku, ale w chęci do sportowej rywalizacji, gdyż duch walki nigdy naszych maluszków nie opuszcza.

 

W czwartek w godzinach popołudnowych odbyła się W RCK uroczysta gala podsumuwująca cały rok szkolny 2018/2019. Podczas tej imprezy- "NAJLEPSI Z OPP" Dyrektor Ogniska pani Bożena Wójcicka z całego serca podziękowała Rodzicom, nauczycielom Ogniska i wyróżnionym wychowankom. Najlepszych wychowanków nagrodziliśmy pamiątkowymi medalami.  Podczas rozdania medali mogliśmy również zobaczyć występy młodzieży Ogniska oraz film przygotowany przez wychowanków koła komputerowego. W Ognisku Pracy Pozaszkolnej naprawdę wiele się dzieje. Wychowankowie zdobywają wiele sukcesów, ale również rozwijają swoje talenty i zainteresowania, jak i również dobrze się bawią.

 

A może chcesz zostać naszym wychowankiem?

 

 

 

 

 
Mikołajkowe spotkania w OPP
kasia  

Pewnego razu święty Mikołaj, odbywając  kolejną podróż  po świecie, zawitał do Rydułtów– niewielkiego miasteczka, leżącego na południu  Polski. Jako doświadczony podróżnik i  poszukiwacz przygód,             już z daleka wyczuł, że Ognisko Pracy Pozaszkolnej  to magiczne miejsce, w którym spotkać można dobrych pracowników,  posiadających moc sprawiania innym ludziom miłych niespodzianek          i drobnych radości.

Co roku 6 grudnia razem ze św. Mikołajem bawimy się i  tańczymy. Wszystko zależy od pogody. Jeśli nie pada Mikołaj, odwiedza rydułtowską RAFĘ, a gdy aura nam nie sprzyja, spotykamy się               z  nim w galerii ROKO w siedzibie OPP. 

 

 6 grudnia 2014 galeria "ROKO"

 

6 grudnia 2015 RAFA

6 grudnia 2016 RAFA


6 grudnia 2017 RAFA


 
Lato w mieście
Super User  

 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Każdego roku podczas wakacji letnich  i ferii zimowych Ognisko organizuje dla dzieci półkolonie pod hasłem:

„Akcja lato” lub „Akcja zima  w mieście”.

Korzystamy z gościnności rydułtowskich szkół, a dodatkowo zapewniamy dzieciom jednodniowe wycieczki, wyjazdy na basen, wychodzimy na „Rafę”, do parku „ Rosa”,  na seanse filmowe do RCK oraz spotykamy się  z ciekawymi ludźmi. Nauczyciele zapewniają dzieciom udział   w warsztatach plastycznych i w zajęciach sportowych. Od kilku lat Wędkarze zapraszają nas nad „Zawalisko”, gdzie zgodnie z sugestiami instruktorów, łowimy ryby.

 

                         Rodzic uczestnika półkolonii zapoznaje się z regulaminem i reguluje w sekretariacie OPP                                           odpowiednią opłatę. Uczestnik musi być mieszkańcem Rydułtów                                              lub uczyć się w Szkole Podstawowej w Rydułtowach. 

 

Dziękuję za pamięć i pozdrowienia. Z takim wsparciem i dopingiem szybciej wraca się do zdrowia. 

 

Pozdrawiam wszystkich uczestników półkolonii, wychowanków Ogniska kadrę pedagogiczną i rodziców.

 

Dyrektor Bożena Wójcicka

 


 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FocyNqptQmzs%3Ffbclid%3DIwAR06oA_996e0nKe8Mt-16dnnDJIkqM6d4TkehyJCQpp3Q_tqe3dTu2GLdEk&h=AT1AMuiCS5exwoeTARExQrdjP9GIb6eGgrEo_7_fiE-79fOFWnge2LzTxTYGIF3XNravf7uUnzwgrOAXzIXCrJv-EFzNMtr93UG3mQbg6KN9A-umVtiXUU_Ol5QoXV3gXyU- kliknij proszę

 

 

  

 LATO W MIEŚCIE 2018

{gallery

LATO W MIEŚCIE 2017

 LATO W MIEŚCIE 2016

 

 LATO W MIEŚCIE 2015

 

 LATO W MIEŚCIE 2014

 

 LATO W MIEŚCIE 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mikołaj w Ognisku Pracy Pozaszkolnej
kasia  

6 grudnia 2014 roku godzina 15.00 galeria ROKO

 

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.