Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

164 Zespół "NONSENS"
kasia  

strona w budowie

 
Pracownia muzyczna
kasia  

Prowadzący: mgr Stefan Drożdżok

                 
                 W NASZEJ PRACOWNI MUZYCZNEJ DZIAŁAJĄ ZESPOŁY:
 
 

"THE SECRET PROJECT- TSP"

LOGOTSP

"VOISES"

 

"NONSENS"

 

ZESPÓŁ GITAROWY

 attach0 03

"PROBLEM"

attach0 07

"THE CHANCE"

 attach0 05

ZESPÓŁ KEYBOARDOWY

 

 

 
 

Pan Stefan Drożdżok w Ognisku Pracy Pozaszkolnej prowadzi cztery zespoły muzyczne. Każdy z nich stanowi grupa młodych ludzi świetnie przygotowywana przez swojego opiekuna do występów i prezentacji muzycznych umiejętności między innymi podczas  imprez miejskich takich jak  „Dni Rydułtów”. Zespoły występują także  podczas festynów na rydułtowskiej fikołkownii RAFA oraz w  czasie imprez w RCK „Feniks”. Wszystkie zespoły zdobywają liczne sukcesy w wielu przeglądach i konkursach.  Zespół „The Secret Project” to zespół rockowy. Silne brzmienie instrumentów tej grupy porusza nie tylko fanów tego rodzaju muzyki. Wszystkie zespóły budzą podziw widzów, wyzwalą emocje, zachęcają do wspólnej zabawy i zawsze wprowadzają w radosny nastrój. Zespół gitarowy tworzą wychowankowie Ogniska, którzy pasjonują się grą na gitarach klasycznych. Potrafią na tym instrumencie zaprezentować muzykę różniącą się stylem i brzmieniem charakterystycznym dla odmiennych epok kulturowych. Natomiast osoby wchodzące w skład  zespołu „Voices” cechuje miłość do muzyki,  wielki szacunek do tradycji oraz pasja poznawania nowoczesnych  muzycznych trendów  i osiągnięć.

 

Zajęcia odbywają się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mickiewicza 33.

 

ZESPÓŁ GITAROWY/poniedziałek gr. I      16.00-16.45

                                 środa           gr. II    15.00-15.45

                                 środa           gr. III   15.45-16.30

ZESPÓŁ "VOICES"/                       piątek 15.45-16.30  

ZESPÓŁ "NONSENS"/                    piatek 16.30-17-15

ZESPÓŁ "PROBLEM" /                    piątek 17.30-19.45

ZESPÓŁ " THE CHANCE"/               środa 17.00-18.30

ZESPÓŁ "THE SECRET PROJECT"/ poniedziałek 17.45-20.00

ZESPÓŁ KEYBOARDOWY/              poniedziałek 16.45-17.30

 
Klub Orlik
Super User  

adres: Rydułtowy ul. Plebiscytowa 48

Działalność klubu nastawiona jest przede wszystkim na zagospodarowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego po zajęciach szkolnych.
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna organizuje dla podopiecznych zajęcia wychowawcze o wysokich walorach artystycznych oraz zajęcia specjalistyczne z zakresu terapii pedagogicznej, socjoterapiii profilaktyki uzależnień.

Klub czynny jest od poniedziałku do soboty:

poniedziałek - piątek
14:00 - 19:00

sobota
9:00 - 14:00

 

Rok szkolny 2013/2014

Wesołe zabawy z okazji "Dnia Chłopca"

Andrzejki

Balik karnawałowy

Rok szkolny 2014/2015

Wróżby Andrzejkowe

Balik karnawałowy

 

Rok szkolny 2015/2016

"Dzień Chłopca"

Zabawy Andrzejkowe 

Balik karnawałowy

Wesołe zabawy ruchowe

 

Rok szkolny 2016/2017

 
Zespół Gitarowy
stedro  

"Pas­ja mu­si być w ser­cu, a nie w oku.

Ważne, żeby gi­tara była sub­telnym dźwiękiem, a nie ko­loro­wym pudłem z dro­gimi stru­nami..."

 

 EverPlayEV IGA

 

PLAN ZAJĘĆ:

ŚRODA 15:00-17:15 

 

HISTORIA

 

Zespół gitarowy działa w naszej placówce od 2010 r. jego opiekunem jest mgr Stefan Drożdżok.

Zajęcia zespołu mają na celu naukę podstaw gry na gitarze oraz dobrą zabawę z piosenką, dzieci i młodzież uczą się śpiewu wraz z akompaniamentem gitarowym.

 

 

 attach0 01
 attach0 02

 

 

 

 
Zajęcia teatralne 2013/2014
kasia  

Opis działalności koła teatralnego-

 

Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy Maleńkiemu Jezuskowi-

spotkania jasełkowe w OPP

 

 

Nadszedł przepiękny czas świąt, czas przebaczania i radości, którą czerpiemy  z narodzenia Maleńkiego Jezusa. W domach słychać przecudne melodie kolęd śpiewane przez całe rodziny. W powietrzu unosi się zapach pieczonego karpia i kapusty z grzybami. Ludzie właśnie w te grudniowe, pełne ciepła i radości święta zwalniają tempo życia dla chwili przemyśleń i zadumy nad swoim losem. Stają się dla siebie życzliwsi, zapominają o wyrządzonych im przykrościach i krzywdach. Wigilijny wieczór płyną łzy wzruszenia przy składaniu świątecznych życzeń i przy łamaniu się opłatkiem.

Te niepowtarzalne dla każdego święta poprzedzone są sprzątaniem domostw, gotowaniem przepysznych świątecznych potraw jak i przeróżnymi innymi przygotowaniami. Niektórzy mieszkańcy Rydułtów wykorzystali przedświąteczny czas na obejrzenie bożonarodzeniowych jasełek, przygotowanych przez dzieci i pracowników OPP.

Grupa teatralna „ Wesołe Skrzaty”, działająca w głównym budynku OPP, zaprezentowała się 16 grudnia 2013 w galerii „ ROKO” o godzinie 1730. Na zaproszenie wychowanków i nauczycieli występy dzieci zobaczyła Pani Burmistrz Kornelia Newy, pani dyrektor OPP Bożena Wójcicka, rodzice i krewni młodych artystów.

Dzieci wcieliły się w rolę członków pewnej wielodzietnej i wielopokoleniowej rodziny, pielęgnującej tradycje świąt Bożego Narodzenia. Dziewczynki grające mamę i babcię cierpliwie tłumaczyły dzieciom, dlaczego właśnie podczas tych świąt ubieramy choinkę, dzielimy się opłatkiem i dlaczego czekamy na pierwszą gwiazdkę.

W tym dniu wystąpiły również przed publicznością najmłodsi wychowankowie OPP z Klubu Malucha, działającego zarówno w klubie „Orlik” jak i w klubie i „ Bielik”. Maluszki z klubu „Orlik” zatańczyły, zaśpiewały i zagrały na instrumentach piosenkę „ Dzwonki sań”. Przed zejściem ze sceny wyrecytowały krótkie wierszyki o świętach.

Dzieci z klubu „ Bielik” zatańczyły i zaśpiewały rytmiczną i bardzo lubianą piosenkę „ Ding dong, spadł już śnieg”. Najmłodsi zawdzięczają swój piękny występ wychowawczyniom oraz rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu na przygotowanie swoich pociech.

Po występach pani dyrektor ogniska zaprosiła gości na słodki poczęstunek.

            W środę 18 grudnia 2013 r. przygotowania do występów w klubie „ Bielik” na osiedlu Orłowiec trwały już od godziny 1400 . Świetlica pięknie prezentowała się w świątecznej scenografii. Na scenie pojawiła się stajenka z małym Jezusem, któremu hołd oddawały znane postacie baśniowe, które przeżywały swoiste przeobrażenie. Mały Jezus zmienił serce złej królowej, która wyrzuciła Śnieżkę z pałacu, dobry stał się też wilk, który postanowił nie urządzić sobie uczty z babci i Czerwonego Kapturka, tylko zabrał je do stajenki. Macocha i jej córki przeprosiły Kopciuszka za to, że traktowały go z lekceważąco. Na koniec wszystkie baśniowe postacie zasiadły do wspólnego wigilijnego stołu.

Aktorów z „Bielika” zobaczyli zaproszeni goście z zarządu spółdzielni „ Orłowiec”, dyrektor OPP pani Bożena Wójcicka, rodzice i dziadkowie. Wszystkie dzieci otrzymały paczki świąteczne ufundowane przez spółdzielnię „ Orłowiec”.

Występy „Czarnych Róż Teatru” wymagały od wychowanków dużego zaangażowania i dyscypliny, jak i wsparcia ze strony rodziców oraz opiekunów .

            W czwartek 19 grudnia 2013 r. przygotowania do występów grupy teatralnej „Elfy” zaczęły się od rana. Świetlica również została pięknie ozdobiona, a dla gości przygotowano poczęstunek. Zaproszenie przyjął ksiądz dziekan Konrad Opitek. Występujących wspierała swoją obecnością pani dyrektor OPP oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Grupa „ Elfów” jest grupą liczną i bardzo dynamiczną. Do koła teatralnego w klubie „ Orlik” należy 30 dzieci z różnych szkół. Przeważają uczniowie SP nr 1 w Rydułtowach. „Elfy” zaprezentowały tradycyjne jasełka. Do szopy do narodzonego Jezusa przybyli pasterze i królowie. Gwiazdy otoczyły Boży żłóbek i pieśnią oraz tańcem uczciły Maleńkiego. Anioły zaniosły szczęśliwą nowinę ludziom. Pastuszkowie śpiący przy płonącym ognisku zatańczyli na chwałę Boga i złożyli dary. Po odśpiewaniu przepięknych polskich kolęd na scenę ku zaskoczeniu wszystkich weszły małe baranki, które też chciały przywitać Jezusa. Maryja dla wszystkich przybyłych, ale szczególnie dla swojego malutkiego syna zaśpiewała kolędę. Święty Józef towarzyszył Matce Bożej i wspierał ją podczas opieki nad Dzieciątkiem.

Tej grupie aktorów należą się szczególne wyrazy uznania za trud   i zaangażowanie w przygotowanie tego występu teatralnego.

            Wszystkie grupy teatralne zaprezentowały się mieszkańcom naszego miasta  w Oratorium świętego Józefa. Tu dzięki pomocy proboszcza parafii świętego Jerzego Konrada Opitka dzieci zaprezentowały swój świąteczny program artystyczny. Występy obserwowały rodziny wychowanków oraz osoby zainteresowane prezentacją młodych artystów. Po występach była okazja do przyjaznych rozmów przy ciastku i filiżance kawy.

Występy dzieci z OPP wprowadziły wszystkich w miłą i radosną atmosferę. Każda grupa teatralna starała się zaprezentować z jak najlepszej strony.  Serdecznie dziękuję wszystkim aktorom i zachęcam do dalszej współpracy, by kolejnym występem znów zachwycić rodziców oraz gości.

 

 

Drugie półrocze nie sprzyjało wytężonej pracy artystycznej, gdyż zajęcia teatralne przegrywały w rywalizacji z zajęciami sportowymi i ładną pogodą. Większość małych aktorów jednak nie zawiodła i wspólnie udało się nam przygotować w klubie „Orlik” „Dzień Rodzica” podczas, którego wychowankowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „W świecie Jana Brzechwy”. W klubie „ Bielik” dzieci z grupy teatralnej „ Czarne Róże” wystąpiły z przedstawieniem pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, a dzieci z grupy „Wesołe Skrzaty” z inscenizacją ballady Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”.

            Występy w obecności rodziców były okazją do podsumowania rocznej pracy.

 

Klub "Bielik" grupa teatralna "Czarne Róże teatru"

I semestr

II semestr

Klub "Orlik" grupa teatralna " Elfy"

I semestr

II semestr

Siedziba OPP grupa teatralna "Wesołe Skrzaty"

 

Przedstawienia jasełkowe             w Oratorium św. Józefa

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.