Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

Pracownia komputerowa

Prowadząca: mgr Katarzyna Kopczyńska

Zajęcia komputerowe odbywają się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej trzy razy w tygodniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież zainteresowane tematyką związaną

z informatyką, programowaniem, serfowaniem po sieci oraz poznaniem budowy komputera i jego

funkcjonowania z całkiem nowej perspektywy !

Uczestnicy zajęć wykonują interesujące zadania,

pracują w różnych ciekawych programach.

 

PLAN ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK   15.00 do 18.00 

WTOREK               15:00 do 18:00

CZWARTEK          15:00 do 18:00

  

G a l e r i a   z d j ę ć:

 

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2015/2016


 

rok szkolny 2016/2017


W naszej placówce ostani tydzień maja 2017 roku odbyły się "Dni Otwarte". Wychowankowie koła komputerowego też mają się czym pochwalić. Rozwijają swoje umiejętności informatyczne i  zdobywają nowe.  Zaprosili swoich rodziców, wzajemnie wykonywali sobie pamiątkowe fotografie na koniec razem z rodzicem wykonali fantastyczne kolaże, które mogli zabrać do swoich domów.

 rok szkolny 2017/2018

Ognisko Pracy Pozaszkolnej przyłączyło się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Wychowankowie koła komputerowego zaprosili w piątek 23 lutego do swojej pracowni wychowanków     klubu "Orlik" i klubu "Bielik". Czas spędziliśmy na radosnej rywalizacji. Wychowankowie Ogniska wzięli udział w prelekcji mówiącej o bezpieczeństwie w Internecie       i poznali możliwe konsekwencje nieprzemyślanych działań w sieci. Nauczyciel uświadomił młodzieży fakt, że nigdy nie mamy pewności, kto siedzi po drugiej stronie ekranu, czy rzeczywiście jest to Paweł 12, czy też może Stefan 65.

Wspólnie z nauczycielem wychowankowie ustalili, że Internet to ogromna skarbnica wiedzy, tylko trzeba umieć z niej mądrze korzystać. Dzieci poznały podstawowe zasady n-etykietki, czyli zbioru zasad etycznych panujących w sieci. Dowiedziały się, że każde zachowanie w sieci zostawia ślad, żaden użytkownik nie jest anonimowy.

Wychowankowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych. Uczestniczyli w pogadance    i prelekcji. Zobaczyli teatrzyk robotów mówiących o bezpieczeństwie w sieci. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbył się też turniej wiedzy z zakresu informatyki. Wychowankowie wykonywali plakaty tematyczne, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. W ten sposób poszerzyli swoją wiedzę, a przy tym bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że wnioski, do których doszli w trakcie zajęć, na długo pozostaną w ich pamięci.

Relacja filmowa z Dnia Bezpiecznego Internetu w Ognisku Pracy Pozaszkolnej wykonana przez wychowanków koła komputerowego.

https://www.youtube.com/watch?v=ALOlGWeogQc&feature=youtu.be

 

INTERNETOWY KONKURS INFORMATYCZNY POD HASŁEM "MANIAK KOMPUTEROWY" edycja II /zakończona/

 


/kliknij proszę w ilustrację/

 

logo konkursu informatycznego

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.