Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

Zima w mieście

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

ZIMA W MIEŚCIE 2014

 

ZIMA W MIEŚCIE 2015

 

ZIMA W MIEŚCIE 2016

 W ramach akcji „Zima w mieście 2016” odbyły się półkolonie pod hasłem „Zimowa kraina lodu”.  Na dzieci, które wzięły udział w zimowisku, czekało wiele atrakcji. Wychowawcy przygotowali warsztaty plastyczne, gry terenowe, bajkowe karaoke i wiele zajęć sportowych. Nauczyciele Ogniska pani Aleksandra Wolner i pan Stefan Drożdżok przeprowadzili warsztaty taneczne i muzyczne, podczas których pani Wolner nauczyła dzieci kilku kroków tanecznych,   a  pan Drożdżok uczył piosenek, grał na gitarze, keyboardzie  i syntezatorze dźwięku. Wychowankowie wybrali się również na zimowy spacer do biblioteki publicznej, gdzie panie bibliotekarki przygotowały interesujące warsztaty  czytelnicze. Dzieciaki wesoło i bezpiecznie spędziły również czas na kąpielach  pod okiem ratowników w Aquaparku  H2Ostróg                  w Raciborzu. Uczestnicy półkolonii  byli także w RCK „Feniks” na seansie filmowym.                  W pierwszym tygodniu zobaczyli film „Operacja  Arktyka”, a w drugim tygodniu „Alvin                i wiewiórki wielka wyprawa”.

Czas spędzony na półkoloniach minął w miłej i bezpiecznej atmosferze.

 

 

ZIMA W MIEŚCIE 2017

Kolejne ferie z akcją "Zima w mieście 2017" zakończone. Czas spędzony na półkoloniach minął w miłej i bezpiecznej atmosferze. Wypoczynek zorganizowany przez Ognisko był w tym roku bardzo atrakcyjny dla wszytskich uczestników. Dzieci stały się „Tropicielami zimowych przygód”. Pierwszy turnus odbywał  się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka, natomiast II turnus  odbył się w Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. Podczas ferii dzieci uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez policjantów z komendy powiatowej w Wodzisławiu Śląskim. Młodzież uczestniczyła  również w konkursie plastycznym pod tytułem „Zdrowo żyję”.  Kolejne dni były dla dzieci coraz bardziej atrakcyjne. Wychowankowie  uczestniczyli w seansie filmowym w RCK „FENIKS” . Każdy wychowanek mógł spróbować swoich sił jeżdżąc na łyżwach na lodowisku w Pszowie i na wrotkach w „Clubie WROTKA” w Radlinie. Tutaj również odbyła się dyskoteka z DJ. Każda z grup była także na basenie w Połomi. Popołudnia mijały w miłej i radosnej atmosferze. Nauczyciele zadbali                  o interesujące zajęcia. 

Myślą przewodnią obu turnusów były zagadki detektywistyczne. Uczestnicy poszukiwali „Bałwanka Olafa”, zaginionego prezentu,  musieli też odgadnąć, kto porwał renifera. Wychowawcy  przygotowali atrakcyjne gry terenowe na RAFIE     i ROSIE.  Za trud, bystre oko  i rozwiązywanie  zimowych zagadek  kierownik wraz  z nauczycielami wręczył najbardziej dociekliwym uczestnikom kolonijną licencję detektywa.

 

 

ZIMA W MIEŚCIE 2018

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.