Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

Klub Orlik

PADLET KÓŁ ZAINTERESOWAŃ W KLUBIE "ORLIK"

https://padlet.com/ogniskorydultowy/o3gd8pe0snfqdnbe

adres: Rydułtowy ul. Plebiscytowa 48

Działalność klubu nastawiona jest przede wszystkim na zagospodarowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego

po zajęciach szkolnych. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna organizuje dla podopiecznych zajęcia wychowawcze

o wysokich walorach artystycznych oraz zajęcia specjalistyczne z zakresu terapii pedagogicznej, socjoterapii profilaktyki uzależnień.

Klub czynny jest od poniedziałku do piątku:

poniedziałek - piątek
15:00 do 17:00

17:10 do 18:40 - zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje

 kleks img-20200213-wa0003 

  

 

Drodzy wychowankowie naszych osiedlowych klubów!

 

Dla Was też mamy coś sympatycznego....

 

Padlety pomogą Ci

zorganizować życie...

 

Klub "Orlik" zaprasza Was na swój...

 

https://padlet.com/ogniskorydultowy/Bookmarks

 dwulatki wpisy mniejsze
Kochani dzisiaj zapraszam na chwileczkę rozrywki...

Doskonale znacie i lubicie grę planszową Rummikub może tym razem wirtualna odsłona znanej Wam gry. Pozdrawiam Kasia Kopczyńska

https://rummikub-apps.com/ 

Dzisiaj proponuję pracę plastyczna pt,, Pani Wiosna"możecie się zainspirować obrazkiem, potrzebne będą gazetki reklamy sklepów., WYTNIJCIE z nich obrazki ze wzorami kwiatów, KLEJ, flamastry. Życzę miłej, kreatywnej pracy.

 
Pozdrawiam cieplutko Mirosława Ciurko

 

 pani wiosna

 

Witam kochani, dzisiaj tak jak za oknem słonecznie i wiosennie przesyłam wam wiersz o tematyce wiosennej - przeczytajcie go, a żeby nie było tak łatwo raz cicho raz głośno, utrwalicie sobie czytanie. Weźcie potem biała kartkę i dowolna technika - malowanie, wydzieranie, rysowanie utwórzcie wiosenną pracę, w czym może wam pomoc przeczytany wiersz.

 Życzę powodzenia, pozdrawiam Mirosława Ciurko

https://poezja.org/wz/Inny/23018/Przedwiośnie__Joanna_Guściora

 

Kochani wychowankowie dzisiejsze zadanie to doskonalenie głośnego czytania - bajka doskonale przedstawia wiadomości o wirusie w sposób jak najbardziej dla was czytelny i zrozumiały.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Mirosława Ciurko

Witam serdecznie dzisiaj powtórzymy sobie "Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu". Myślę w właśnie teraz kiedy to nasze jedyne ,,okno na świat" warto przypomnieć sobie te właśnie zasady. Pozdrawiam serdecznie p. MIRKA

https://view.genial.ly/5e7b89b29a293c0e3235ad7e/presentation-dziecko-w-sieci-zasady-bezpiecznego-korzystanie-z-internetu?fbclid=IwAR2BItZcBiFaT-mrvSXntvu5xQ2Tf6TMX0djwyEBkFGLeUPL1JNHNM3rXnY

 

 

 

Witam was serdecznie- dzisiaj zapraszam  na tor przeszkód, a raczej zadań do wykonania na czas, wykonajcie te zadania z rodzeństwem, mamą , tatą, przygotujcie sobie:

Klocki

Kredki

2 Kartki papieru

Balony 2szt

Kubki jednorazowe 2x5 szt

Szklanka z wodą, sokiem, herbata co lubicie pić i macie w domu

Słomka

Wszystkie te rzeczy przygotujcie do wykonania dla dwóch osób

Zaczynamy

 

Ułóżcie z tego tor zadań

1. Zobaczcie filmik przygotujcie potrzebne do niego rzeczy

2. Rozrzućcie klocki w 4 kolorach po tyle samo /segregowanie wg koloru/

3. Przygotujcie kartkę i mazak/rysunek ma się składać z takich elementów jak: dom słońce chmury 2 drzewa, 2 kwiatki/

4. Nalejcie do całej  szklanki napój, dajcie tam słomkę

5. Na kartce wypiszcie po 5 wyrazów na litery A, S, M

Jak już wszystko macie przygotowane to na umówiony znak na czas wykonujecie po kolei zadania

https://www.facebook.com/groups/114222542294737/permalink/1056492731401042/

Życzę miłej zabawy p. Mirka

 

Witam was serdecznie dzisiejszy temat zajęć to bajki. Na początku otwórzcie sobie plik i zaproście do zajęć "ochotnika" domownika, który przeczyta wam zagadki na  które mam nadzieję znacie odpowiedzi, następnie weźcie kartkę, długopis zaczynamy

 

ja pierwsza ,,Za górami, za lasami... Później kolejno dopisujecie/jeśli jest was więcej/ kolejne zdania. Mam nadzieję,że wyjdzie wam ciekawa, może śmieszna bajka.

 

Nie może zabraknąć akcentu plastycznego - wykonajcie okładkę do tej bajki. Powodzenia

 

 

Pozdrawiam cieplutko p.Mirka

 

 

Witam was bardzo serdecznie dzisiaj pobawimy się w bingo, ale takie nietypowe, bo świetlicowe i internetowe.

Przygotujcie sobie kartkę i długopis, wybierzcie kilku znajomych z naszego klubu, z którymi macie kontakt, napiszcie parę słów charakteryzujących te osoby i wzajemnie przeczytajcie to sobie, nie zdradzając o kim piszecie. Zabawa polega na odgadnięciu o kim jest mowa.

Powodzenia, bawcie się dobrze.

Pozdrawiam serdecznie p. Mirka

 
 

Witam Was serdeczne dzisiaj sobota, więc pewnie odpoczywacie po intensywnym tygodniu zajęć zdalnych w szkole, a ja pamiętam nasze aktywne sobotnie spotkania. Dzisiaj więc proponuję dla  „rozluźnienia” jako zajęcie wasze porządki świąteczne podzielcie się ze mną jak wam to idzie co już ogarnęliście czy Wasz pokój posprzątany na błysk. Czekam na Wasze informacje może jakieś fotki pozdrawiam serdecznie p. MIRKA

 

 

Witam Was serdecznie i zapraszam do wykonania  sałatki na jaką macie ochotę warzywną lub owocową. Wiecie jak duże znaczenie dla naszego organizmu mają właśnie owoce i warzywa, a że teraz jesteśmy w domach to tym bardziej zastrzyk witamin jest nam potrzebny. Prześlijcie na naszą pocztę zdjęcia waszych sałatek z przepisem, bo na pewno skorzystamy.

Życzę smacznego. Pozdrawiam p. Mirka

https://www.youtube.com/watch?v=hDsnd9OQ_6w&feature=youtu.be

 

 

 saatka

 

 

 "Na kubeczku z porcelany siedzi zając malowany, kiedy tylko się poruszy to w herbacie moczy uszy......"
Witam was w świątecznym czasie my nie odpuszczamy i inspiracje zajęć dla was mamy, dzisiaj zajączek w roli głównej, czas pozwoli to pracujcie.....
pozdrawiam p.Mirka
W załączniku gotowe prace, może was zainspirują.
 
 
Witam was serdecznie moi kochani. W tym roku nie pójdziemy do kościoła poświęcić potraw w koszyczku, zrobimy to w domu rano, przed śniadaniem wielkanocnym.Przygotowałam dla was zatem ,żebyście sobie przypomnieli znaczenie poszczególnych potraw. 
 
Życzę Wam i całej Waszej rodzinie błogosławionych świąt, pełnych wiary i nadziei, niech ten czas będzie czasem szczególnym naszej cierpliwości i spokoju.
 
p.Mirka
 

Witam was serdecznie - jak minęły was święta? Podzielcie się wrażeniami.

Dzisiaj kochani chciałam was zaprosić do zabawy pt. ,,Wady i zalety”. Wiem, że niekoniecznie lubimy słuchać o naszych wadach ,ale....no właśnie jeśli macie taką możliwość zaproście do zabawy rodziców i rodzeństwo i zapytajcie ich jak uważają co potraficie robić najlepiej, w czym jesteście dobrzy, no a nad czym możecie popracować. Spiszcie to na kartce. Przygotowałam wam malutką ściągę, podpatrzcie. jak już będziecie mieli wypisane wasze zalety i wady to zróbcie waszą wizytówkę w formie rysunku, która będzie was charakteryzowała. Życzę miłej zabawy, powodzenia.

pobierz

Pozdrawiam serdecznie p. Mirka

 

 

Witam Was serdecznie w tym słonecznym dniu przygotowałam dla was dzisiaj zajęcie relaksacyjne posłuchajcie muzyki przygotowanej w linku, prędzej przygotujcie sobie arkusz papieru, farby i słuchając muzyki postarajcie się odzwierciedlić w waszej pracy emocje wrażenia. Będzie mi miło jak podzielicie się efektami pracy robiąc zdjęcie i przesyłając je na  naszej pocztę elektroniczna.

https://www.youtube.com/watch?v=SCjAEV2v6JU&feature=youtu.be

Pozdrawiam p. MIRKA

 Witam was serdecznie i zapraszam do rozwiązywania krzyżówek i łamiglowek, wszystko znajdziecie w linkach. Życzę miłej, owocnej pracy.

 

Pozdrawiam p. MIRKA 

 
 

Galeria zdjęć:

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.